آموزش فیزیک پروفسور والتر لویین دانشگاه MIT

دوره فیزیک مکانیک پروفسور والتر لویین – دانشگاه MIT

در این دوره آموزشی با چه مباحثی آشنا می شویم؟!

در این دوره آموزشی چروفسور والتر لویین طی 35 جلسه که هر کدام تنها حدود 50 دقیقه است، به تشریح مکانیک کلاسیک می پردازد و البته علاوه بر مطرح کردن مباحث پایه در مکانیک نیوتنی، مکانیک سیالات و نظریه سینتیکی گازها، درباره مباحث جالبی مثل ستاره‌های دوتائی، سیاه‌چاله‌ها، ستاره‌های نوترونی، پدیده رزونانس، فیزیک آلات موسیقی و … نیز توضیح می‌دهد.

در حال بارگذاری...

توضیحات والتر لویین درباره این دوره آموزشی

این دوره آموزشی برای چه افرادی مفید است؟

این دوره آموزشی با آموزش ساده ترین و ابتدایی ترین مباحث فیزیک یعنی اندازه گیری شروع می شود و اگر شما هیچ اطلاعات اولیه ای در زمینه فیزیک نداشته باشید باز هم می توانید طی این دوره آموزشی فیزک پایه را از سطح صفر یاد بگیرید، و طی 35 جلسه فوق العاده جذاب و هیجان انگیز می توانید کل مباحث فیزیک مکانیک پایه را یاد بگیرید! همانطور که پروفسور لویین در کلیپ فوق اشاره کردند این دوره آموزشی برای هر فردی که به فیزیک و نجوم علاقه دارد و یا در زمینه فیزیک مشغول به تحصیل و یا تدریس است کاملا مفید و ضروری است!

پروفسور والتر لویین اینقدر مباحث فیزیک را ساده و جذاب و کاربردی آموزش می دهد که حتی یک دانش آموز دبیرستانی هم با دیدن این فیلم های آموزشی می تواند این مباحث را به خوبی یاد بگیرد.

 

چرا فیزیک دانشگاه MIT آمریکا؟!

دانشگاه MIT ایالات متحده آمریکا یکی از مهم‌ترین و برترین مراکز علمی – تحقیقاتی جهان به شمار می‌رود. این دانشگاه همه ساله به عنوان بهترین دانشگاه فنی مهندسی جهان انتخاب می شود. و در سال 2012 دانشگاه MIT در رده اول بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت! این دانشگاه تا به امروز ۳۷ بار در رشته‌های مختلف موفق به دریافت جایزه جهانی نوبل و ۴۷ مدال ملی آمریکا توسط پژوهشگران خود شده‌است.

دانشگاه MIT

بخش فیزیک دانشگاه MIT هم همیشه به عنوان برترین و شاخص ترین مرکز آموزشی و پژوهشی فیزیک در جهان شناخته شده، و البته این اتفاقی نیست چون 3 نفر از اعضای هیئت علمی و 10 نفر از دانش آموختگان این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل فیزیک شده اند!

والتر لویین کیست؟

پروفسور والتر لویین، دارنده مدرک دکترای فیزیک هسته ای از دانشگاه تکنولوژی Delft از هلند، یکی از سرشناس ترین اساتید فیزیک پایه ی دانشگاه MIT می باشد. لوین در سال ۲۰۰۳ جایزه ی یادبود اورت مور بیکر (Everett Moore Baker) را به عنوان بهترین آموزگار دوره ی کارشناسی دریافت کرد. شیوه ی تدریس لویین، بارها از طرف مجامع مختلف علمی جهان مورد تقدیر قرار گرفته، تا جایی که به او لقب استاد افسانه ای فیزیک را داده اند !

پروفسور لویین در تمام جلسات آموزشی خود برای اینکه مفاهیم و قوانین فیزیک را به بهترین نحو آموزش دهد از آزمایشهای بسیار جذاب و هیجان انگیزی استفاده می کند که شور و نشاط خاصی به تدریسش می دهد و به معنای واقعی کلمه فیزیک را شیرین و با نشاط آموزش می دهد و به قول خودش هدفش این است که همه را عاشق فیزیک کند!

پروفسور والتر لویین معتقد است که دنیای فیزیک اینقدر جذاب و شگفت انگیز است که اگر معلمی فیزیک را خسته کننده تدریس می کند جنایتکار است!

معلمانی که فیزیک را خسته کننده می کنند جنایتکار هستند!

بیل گیتس میلیاردر معروف و موسس شرکت مایکروسافت از جمله افرادی است که با وجود مشغله زیاد، تمام ویدئو های آموزش فیزیک پروفسور لویین را تماشا کرده و در وبسایت شخصی خود درباره والتر لویین نوشته: لوین معلمی باورنکردنی است که علاقه ای شدید به فیزیک و توان آن برای چگونگی نگریستن به جهان دارد. او واقعا به این علم جان می بخشد.

 

در حال بارگذاری...

کلیپ کوتاه از شیوه تدریس والتر لویین

من زبان انگلیسی بلد نیستم، آیا می توانم از این دوره آموزشی استفاده کنم؟!

تمام فیلم های این دوره آموزشی (35 جلسه) و حتی سوالات آزمون، به صورت کامل به زبان فارسی ترجمه و به صورت زیر نویس فارسی بر روی فیلم هر جلسه قرار داده شده! بنابراین شما برای استفاده از این دوره آموزشی نیاز نیست زبان انگلیسی بلد باشید!

توجه: این دوره آموزش مجازی دقیقا مثل یک دوره واقعی طراحی شده!

این دوره آموزشی دقیقا مثل یک دوره واقعی برنامه ریزی شده! یعنی وقتی شما در این دوره آموزشی ثبت نام می کنید هر هفته 7 درس از این دوره آموزشی برای شما فعال می شود که پیشنهاد می کنیم هر روز یک درس از این دوره را با دقت ببینید و اگر نیاز دیدید چند بار یک درس را دوره کنید تا تمام مباحث مطرح شده در آن را به خوبی یاد بگیرید. بعد از گذشت یک هفته به صورت خودکار درس های هفته دوم برای شما فعال و قابل مشاهده می شود.

 

اطلاعات دوره

دوره Instructor

profile avatar والتر لویین نویسنده

فیزیکدان برجسته و استاد بازنشستهٔ دانشگاه MIT ایالات متحده آمریکا

خرید دوره

390,000 تومان

هفته اول

هفته دوم

هفته سوم

هفته چهارم

هفته پنجم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *