آموزش فیزیک والتر لویین

این دوره آموزشی برای چه افرادی مفید است؟

این دوره آموزشی با آموزش ساده ترین و ابتدایی ترین مباحث فیزیک یعنی اندازه گیری شروع می شود و اگر شما هیچ اطلاعات اولیه ای در زمینه فیزیک نداشته باشید باز هم می توانید طی این دوره آموزشی فیزک پایه را از سطح صفر یاد بگیرید، و طی دو دوره 35 و 36 جلسه ای فوق العاده جذاب و هیجان انگیز، می توانید کل مباحث فیزیک پایه را یاد بگیرید! همانطور که پروفسور لویین در کلیپ فوق اشاره کردند این دوره آموزشی برای هر فردی که به فیزیک و نجوم علاقه دارد و یا در زمینه فیزیک مشغول به تحصیل و یا تدریس است کاملا مفید و ضروری است!

پروفسور والتر لویین اینقدر مباحث فیزیک را ساده و جذاب و کاربردی آموزش می دهد که حتی یک دانش آموز دوره راهنمایی یا دبیرستانی هم با دیدن این فیلم های آموزشی می تواند این مباحث را به خوبی یاد بگیرد. بنابراین شما برای استفاده از این دوره آموزشی فوق العاده، نیاز نیست هیچ پیش زمنیه و یا دانشی درباره فیزیک داشته باشید!

در این دوره آموزشی با چه مباحثی آشنا می شویم؟!

در این دوره آموزشی پروفسور والتر لویین در دوره اول به تشریح مکانیک کلاسیک و در دوره دوم به تشریح مباحث فیزیک الکترومغناطیس می پردازد و البته علاوه بر مطرح کردن مباحث پایه در مکانیک نیوتنی، مکانیک سیالات و حتی مباحث پیشرفته تری مثل نظریه سینتیکی گازها، درباره مباحث جالبی مثل ستاره‌های دوتائی، سیاه‌چاله‌ها، ستاره‌های نوترونی، پدیده رزونانس، فیزیک آلات موسیقی و … نیز توضیح می‌دهد.

چرا فیزیک دانشگاه MIT؟!

دانشگاه MIT ایالات متحده آمریکا یکی از مهم‌ترین و برترین مراکز علمی – تحقیقاتی جهان به شمار می‌رود. این دانشگاه همه ساله به عنوان بهترین دانشگاه فنی مهندسی جهان انتخاب می شود. و در سال 2012 دانشگاه MIT در رده اول بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت! این دانشگاه تا به امروز ۳۷ بار در رشته‌های مختلف موفق به دریافت جایزه جهانی نوبل و ۴۷ مدال ملی آمریکا توسط پژوهشگران خود شده‌است.

دانشگاه MIT

بخش فیزیک دانشگاه MIT هم همیشه به عنوان برترین و شاخص ترین مرکز آموزشی و پژوهشی فیزیک در جهان شناخته شده، و البته این اتفاقی نیست چون 3 نفر از اعضای هیئت علمی و 10 نفر از دانش آموختگان این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل فیزیک شده اند!

مدرس این دوره کیست؟

پروفسور والتر لویین، دارنده مدرک دکترای فیزیک هسته ای از دانشگاه تکنولوژی Delft از هلند، یکی از سرشناس ترین اساتید فیزیک پایه ی دانشگاه MIT می باشد. لوین در سال ۲۰۰۳ جایزه ی یادبود اورت مور بیکر (Everett Moore Baker) را به عنوان بهترین آموزگار دوره ی کارشناسی دریافت کرد. شیوه ی تدریس لویین، بارها از طرف مجامع مختلف علمی جهان مورد تقدیر قرار گرفته، تا جایی که به او لقب استاد افسانه ای فیزیک را داده اند !

معلمانی که فیزیک را خسته کننده می کنند جنایتکار هستند!

پروفسور لویین در تمام جلسات آموزشی خود برای اینکه مفاهیم و قوانین فیزیک را به بهترین نحو آموزش دهد از آزمایشهای بسیار جذاب و هیجان انگیزی استفاده می کند که شور و نشاط خاصی به تدریسش می دهد و به معنای واقعی کلمه فیزیک را شیرین و با نشاط آموزش می دهد و به قول خودش هدفش این است که همه را عاشق فیزیک کند! پروفسور والتر لویین معتقد است که دنیای فیزیک اینقدر جذاب و شگفت انگیز است که اگر معلمی فیزیک را خسته کننده تدریس می کند جنایتکار است!

نظر بیل گیتس درباره والتر لویین

بیل گیتس میلیاردر معروف و موسس شرکت مایکروسافت از جمله افرادی است که با وجود مشغله زیاد، تمام ویدئو های آموزش فیزیک پروفسور لویین را تماشا کرده و در وبسایت شخصی خود درباره والتر لویین نوشته: لوین معلمی باورنکردنی است که علاقه زیادی به “زیبایی های فیزیک” و “قدرت آن به عنوان راهی برای نگاه کردن به جهان” دارد. او واقعا علم را زنده می کند.

اگر سوالی درباره این دوره آموزشی دارید می تونید در ساعات اداری با شماره 03191002034 تماس بگیرید و از ما بپرسید! در خارج از ساعات اداری هم از طریق چت آنلاین سایت در خدممتون هستیم.

توجه: این دوره آموزش مجازی دقیقا مثل یک دوره واقعی طراحی شده!

این دوره آموزشی دقیقا مثل یک دوره واقعی برنامه ریزی شده! یعنی وقتی شما در این دوره آموزشی ثبت نام می کنید هر هفته 7 درس از این دوره آموزشی برای شما فعال می شود که پیشنهاد می کنیم هر روز یک درس از این دوره را با دقت ببینید و اگر نیاز دیدید چند بار یک درس را دوره کنید تا تمام مباحث مطرح شده در آن را به خوبی یاد بگیرید. بعد از گذشت یک هفته به صورت خودکار درس های هفته دوم برای شما فعال و قابل مشاهده می شود.

آموزش فیزیک پروفسور والتر لویین دانشگاه MIT

در دوره آموزشی فیزیک پایه 1 (مکانیک و سیالات) پروفسور والتر لویین، آموزش فیزیک از مقدماتی ترین مباحث شروع می شود. مفاهیم پایه ای مثل اندازه گیری و مفهوم سرعت و شتاب و … که پایه و مقدمه ورود شما به دنیای جذاب و شگفت انگیز فیزیک هستند. بنابر این برای اینکه از این دوره آموزشی استفاده کنید نیازی نیست که هیچ آموزش قبلی ای در زمینه فیزیک دیده باشید و در این دوره فیزیک را از صطح صفر یا کاملا مبتدی شروع می کنید و طی این دوره آموزشی با دنیایی از شگفتی های فیزیک و جهان هستی آشنا می شوید.

در این دوره آموزشی پروفسور والتر لویین طی 35 جلسه که هر کدام حدود 50 دقیقه است، به تشریح مکانیک کلاسیک می پردازد و البته علاوه بر مطرح کردن مباحث پایه در مکانیک نیوتنی، مکانیک سیالات و نظریه سینتیکی گازها، درباره مباحث جالبی مثل ستاره‌های دوتائی، سیاه‌چاله‌ها، ستاره‌های نوترونی، پدیده رزونانس، فیزیک آلات موسیقی و … نیز توضیح می‌دهد. و هر یک از این مباحث را همراه با آزمایشهایی بسیار جذاب و شگفت انگیز به شما آموزش می دهند.

در هرجلسه پروفسور لویین در کنار آموزش مباحث نظری و تئوری ها، آزمایشهای جذابی را اجرا می کنند که در فهم عمیق و درقیق مباحث مطرح شده بسیار موثر و مفید است.

هفته اول
جلسه 1: خطای اندازه گیری و واحدهای استاندارد
جلسه 2: حرکت شناسی یک بعدی – تندی – سرعت – شتاب
جلسه 3: بردار و جهت – ضرب نقطه ای – ضرب برداری – حرکت شناسی سه بعدی
جلسه 4: حرکت سه بعدی – تحلیل حرکت پرتابه
جلسه 5: حرکت دورانی – سانتیفیوژ – حرکت در محور یا بردار
جلسه 6: قوانین سه گانه نیوتون
جلسه 7: وزن و بی وزنی

هفته دوم
جلسه 8: اصطکاک
جلسه 9: مرور مطالب و آزمون
جلسه 10: قانون هوک و حرکت هماهنگ ساده
جلسه 11: کار و انرژی مکانیکی
جلسه 12: نیروهای مقاومتی
جلسه 13: نیروهای بازدارنده
جلسه 14: مدار ماهواره، انرژی ، نیرو

هفته سوم
جلسه 15: تصادم و مرکز جرم
جلسه 16: برخورد کشسانی و برخورد ناکشسانی
جلسه 17: تغییر مقدار حرکت، ضربه، حرکت موشک
جلسه 18: مرور مطالب و آزمون
جلسه 19: انرژی جنبشی چرخشی
جلسه 20: اندازه حرکت زاویه ای
جلسه 21: نیروی پیچشی – جسم نوسان دار

هفته چهارم
جلسه 22: مدار بیضوی
جلسه 23: تغییر مکان دوپلری و تبدیل ستارگان دینامیک
جلسه 24: میزان تغییرات اندازه حرکت دایره ای
جلسه 25: تعادل ایستا
جلسه 26: قابلیت ارتجاعی مواد
جلسه 27: فشار در سیالات ایستا
جلسه 28: نیروی شناورسازی و معادله برنولی

هفته پنجم
جلسه 29: مرور مطالب و آزمون
جلسه 30: سایر سیستم های نوسانی
جلسه 31: نوسانات اجباری و تشدید
جلسه 32: حرارت – رسانایی و انبساط حرارتی
جلسه 33: قانون گاز ایده آل و فاز ترانزیسیون – اتمسفر همدما
جلسه 34: جهان شگفت انگیز فیزیک کوانتومی
جلسه 35: ستاره شناسی اشعه X و فیزیک نجومی

این دوره آموزشی ارزشمند رو فقط به قیمت 390.000 تومان می تونید تهیه کنید.

الکتریسیته و مغناطیس با پروفسور والتر لویین

دوره آموزشی فیزیک پایه 2 (الکتریسیته و مغناطیس) در واقع ترم دوم آموزش فیزیک پایه دانشگاه MIT آمریکاست که با تدریس جذاب و شگفت انگیز پروفسور والتر لویین به عنوان برترین منبع آموزش خلاق فیزیک پایه در جهان شناخته میشه. در این دوره پروفسور والتر لویین طی 36 جلسه آموزشی به صورت کامل مباحث فیزیک الکتریسیته و مغناطیس را آموزش می دهند.

در این دوره آموزشی علاوه بر مفاهیم اساسی فیزیک الکترومغناطیس در خصوص مباحث جذابی دیگه ای هم اشاره شده از قبیل: صاعقه ، ضربان ساز قلب ، درمان شوک الکتریکی ، الکتروکاردیوگرام ، آشکارسازهای فلزی ، آلات موسیقی ، قدرت مغناطیسی ، قطارهای گلوله ، موتورهای الکتریکی ، رادیوها ، تلویزیون ، سیم پیچ اتومبیل ، ابررسانایی ، شفق قطبی ، رنگین کمان ، رادیو تلسکوپ ، تداخل سنج ها ، شتاب دهنده های ذرات (معروف به Atom Smashers یا Colliders) ، طیف سنج های جرمی ، غروب های قرمز ، آسمان آبی ، هاله های اطراف خورشید و ماه ، درک رنگ ، اثر داپلر ، کیهان شناسی انفجار بزرگ و …

در هرجلسه پروفسور لویین در کنار آموزش مباحث نظری و تئوری ها، آزمایشهای جذابی را اجرا می کنند که در فهم عمیق و درقیق مباحث مطرح شده بسیار موثر و مفید است.

هفته اول
جلسه اول: چه چیزی نظم جهان ما را این چنین برقرار کرده؟
جلسه دوم: میدان الکتریکی و دوقطبی ها
جلسه سوم: شار الکتریکی و قانون گاوس
جلسه چهارم: پتانسیل الکترواستاتیکی و انرژی الکتریکی
جلسه پنجم: حصار الکترو استاتیکی (قفس فارادی)
جلسه ششم: شکست جریان الکتریکی در ولتاژ بالا و صاعقه
جلسه هفتم: ظرفیت الکتریکی و انرژی میدانی

هفته دوم
جلسه هشتم: پلاریزاسیون و دی الکتریسیته
جلسه نهم: جریان، ضریب مقاومت و قانون اهم
جلسه دهم: باطری ها و EMF
جلسه یازدهم: میدان مغناطیسی و نیروی لورنتس
جلسه دوازدهم: مرور برای امتحان
جلسه سیزدهم: گردش جریان الکتریکی در میدانهای مغناطیسی
جلسه چهاردهم: قانون بایوت و ساوارت

هفته سوم
جلسه پانزدهم: قانون آمپر
جلسه شانزدهم: القای الکترومغناطیسی
جلسه هفدهم: EMF حرکتی و دستگاه مولد برق
جلسه هجدهم: جریان جابجایی و موتورهای همزمان
جلسه نوزدهم: چگونه شعبده بازها می توانند یک انسان را روی هوا معلق نگه دارند؟
جلسه بیستم: ضریب القاء و مدار اندکتور مقاومتی
جلسه بیست و یکم: مواد مغناطیسی

هفته چهارم
جلسه بیست و دوم: پسماند مغناطیسی و آهن ربای الکتریکی
جلسه بیست و سوم: دوره دروس برای امتحان شماره 2
جلسه بیست و چهارم: ترانسفورماتورها، سیک پیچ های ماشین و مدارهای RC
جلسه بیست و پنجم: مدارهای LCR و رزونانس
جلسه بیست و ششم: امواج رونده و امواج ایستا
جلسه بیست و هفتم: رزونانس و رزونانس مخرب
جلسه بیست و هشتم: ضریب انکسار و بردار پویانتیگ

هفته پنجم
جلسه بیست و نهم: قانون سنیل، شکست نور و انکسار مجموع
جلسه سی ام: قطبش دهنده ها و قانون مالوس
جلسه سی و یکم: رنگین کمان
جلسه سی و دوم: مرور برای امتحان شماره سه
جلسه سی و سوم: تداخل دو شکافه و تداخل سنجی
جلسه سی و چهارم: توان تفکیک و مشبک سازی
جلسه سی و پنجم: پدیده داپلری و انفجار بزرگ
جلسه آخر: خداحافظی مخصوص

این دوره آموزشی ارزشمند رو فقط به قیمت 390.000 تومان می تونید تهیه کنید.

آموزش فیزیک پروفسور والتر لویین

با خرید این دوره آموزشی دسترسی شما به هر دو دوره آموزش فیزیک پروفسور لویین (فیزیک پایه 1 و 2) به صورت همزمان فعال می شود. و به تمام 71 جلسه این دوره آموزشی دسترسی خواهید داشت. با استفاده از این دوره جامع آموزشی می توانید فیزیک عمومی را از صفر تا 100 به صورت کامل یاد بگیرد و در این دوره آموزشی بیشتر از صد آزمایش جذاب و هیجان انگیز توسط پروفسور لویین اجرا می شود که به شما کمک می کند تا مفاهیم اساسی فیزیک را به صورت عمیقو دقیق درک کنید.

شما می تونید دوره جامع آموزش فیزیک پروفسو والتر لویین رو به جای 780.000 تومان تنها با  546.000 تومان تهیه کنید.

اگر هنوز درباره خرید این دوره آموزشی شک دارید، یک جلسه از این دوره آموزشی را ببینید!

این ویدئو یک جلسه کامل از تدریس پروفسور والتر لویین می باشد و اگر هنوز نسبت به کیفیت ترجمه و یا میزان جذابیت دوره ی آموزشی پروفسور لویین مردد هستید و شک دارید که تهیه این دوره آموزشی می تونه برای شما مفید باشه یا نه، می تونید یک جلسه از این دوره رو به صورت رایگان مشاهده کنید و بعد از اینکه از بابت کیفیت آموزشی این دوره اطمینان پیدا کردید، دوره کامل رو تهیه کنید.

پاسخ سوالات متداول

تمام فیلم های این دوره آموزشی (تمام 71 جلسه) و حتی سوالات آزمون، به صورت کامل به زبان فارسی ترجمه و به صورت زیر نویس فارسی بر روی فیلم هر جلسه قرار داده شده! بنابراین شما برای استفاده از این دوره آموزشی نیاز نیست زبان انگلیسی بلد باشید!

بعد از خرید این دوره آموزشی هم می تونید به صورت آنلاین فیلم هر جلسه رو در سایت مشاهده کنید و هم می تونید با استفاده از برنامه هایی مثل دانلود منیجر فیلم هر جلسه رو دانلود کنید و بعدا بدون نیاز به اینترنت فیلم هارو ببینید.